Проектна діяльність кафедри


З січня 2017 року проектна діяльність кафедри висвітлюється на блозі "Проектна діяльність". Запрошуємо до співпраціі!


2016


Проект "Вчимося жити разом"
Тренінг "Вчимося жити разом" у м. Запоріжжя

З 01 по 03 листопада 2016 року в м. Запоріжжя на базі ЦРД «Лазурний» проведено триденний  тренінг для вихователів дошкільних навчальних закладів за програмою  «Вчимося жити разом» (в рамках впровадження міжнародного проекту «Освіта на основі життєвих навичок» за підтримкою ЮНІСЕФ).

Тренінг провели регіональні тренери: Байєр Ольга Миколаївна, канд. психол. наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти ЗОІППО;  Палець Світлана Вікторівна, директор ЦРД «Надія».

Програма тренінгу виконана без відхилень,  запланована мета досягнута повною мірою, у педагогів сформовано бажання працювати за даною програмою в ДНЗ. Всі види та форми роботи під час проведення тренінгу є доцільними, ефективними, цікавими та зрозумілими для всіх учасників. Особливо учасники оцінили апробацію на тренінгу всіх занять за готовими конспектами.

Різні форми роботи надали можливість педагогам збагатити свої знання, вміння та навики щодо розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6(7) років.

Учасники тренінгу педагоги ДНЗ та НВК Запорізької області: м. Запоріжжя (Хортицький, Дніпровський, Заводський та Шевченківський р-ни), Вільнянський, Новомиколаївський та  Гуляйпільській райони області.

Група складалася з педагогів з різним стажем роботи і досвідом, але атмосфера підтримки і взаємодії дозволила кожному стати активним учасником. Всі відчували атмосферу довіри, упевненості в успіху що сприяло ефективній реалізації завдань проекту. Було задано багато запитань, колеги намагалися зрозуміти всі аспекти майбутньої роботи в ДНЗ. Наприкінці тренінгу  більшість учасників бажала продовження такого виду роботи з дорослими у майбутньому.

Учасників зацікавила тренінгова форма роботи, можливість використовувати ігрові вправи, прийоми, творчі завдання для дітей.

Цінним для вихователів була наявність готового методичного забезпечення (готові конспекти занять, посібники на кожного, флеш-накопичувачи з інформацією). Позитивно сприймали послідовність подання матеріалу: спочатку теорія а потім практичні заняття, веселі руханки).

Цей тренінг завершив підготовчий етап впровадження проекту в Запорізькій області.

У листопаді 2016 року розпочато практичне впровадження проекту (проведення занять з дітьми) в ДНЗ області.

 Бажаємо педагогам успіхів у роботі!


Тренінг "Вчимося жити разом" у м. Василівка

25-27 жовтня 2016р. в м. Василівка, успішно пройшов тренінг вихователів за пограмою "Вчимося жити разом" у ДНЗ Запорізької області. Регіональні тренери проекту: Юрченко О.Е. - практичний психолог ЦРД "Надія" та Гумовська Л.М. - практичний психолог ДНЗ №14 м. Енергодар

Мета проекту: Підготовка вихователів дошкільних навчальних закладів за програмою «Вчимося жити разом».

Завдання: ознайомити учасників із завданнями, очікуваними результатами та планом впровадження проекту «Вчимося жити разом» у дошкільних навчальних закладах; презентувати парціальну програму «Вчимося жити» з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії  дітей від 4 до 6-7 років на засадах розвитку життєвих навичок; надати всім учасникам можливість відпрацювати і заняття для вихованців за парціальною програмою «Вчимося жити разом»; ознайомити учасників з вимогами до процесу і результатів впровадження курсу у дошкільних навчальних закладах

Учасники тренінгу педагоги ДНЗ та НВК Запорізької області: м. Енергодар; Василівський р-н; Кам’янсько-Дніпровський р-н; Гуляйпільський р-н; Веселівський р-н; Токмакський р-н.

 Результати: Мету тренінгу досягнуто. Поставлені перед регіональними тренерами завдання виконані в повному обсязі. Завдяки ефективно організованій  роботі, високій активності  та вмотивованості вихователів була використана можливість ознайомити педагогів с розвивальним тренінгом «Мультібус». Запропоновані проектом види діяльності та попередня навченість регіональних тренерів дали змогу ефективно вирішити завдання заходу.Творчого натхнення та плодотворної праці, колеги. Бажаємо успіхів!!!


Рекомендації щодо впровадження проектуТренінг у м.Бердянськ

З 25 по 27 жовтня 2016 року в м. Бердянськ  відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів в рамках міжнародного проекту "Вчимося жити разом".

Тренери Позняк Т.А. (м. Бердянськ ) та Прокопович В.М. (м. Мелітополь) ознайомили учасників із завданнями, очікуваними результатами та планом впровадження проекту у дошкільних навчальних закладах. Вони презентували парціальну програму "Вчимося жити разом" з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років на засадах розвитку життєвіх навичок.

 

Педагоги мали можливість спробувати себе у ролі тренера і відпрацювати заняття для вихованців за цією програмою.


У Запорізькій області стартував проект "Вчимося жити разом"

У Запорізькій області стартував практичний етап реалізації Міжнародного проекту щодо навчання вихователів ДНЗ  з методики викладання курсів «ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ». Проведено перші семінари-тренінги у дошкільних навчальних закладах Запорізької області.

18-20 жовтня 2016 р. у ЦРД "Лазурний" м. Запоріжжя та ДНЗ №41 м. Мелітополь відбулися перші семінари-тренінги.

Тренери Байєр О.М.  та Палець С.В. провели семінар-тренінг на базі ЦРД «Лазурний» м. Запоріжжя, в якому взяли участь педагоги  м. Запоріжжя та Запорізької області: Олександрійський ; Комунарський та Вознесенівський  р-ни (20 учасників); Запорізький р-н (2 учасники), Оріхівський р-н (4 учасники).

Тренери Прокопович В.М. та Позняк Т.А. провели семінар-тренінг на базі ДНЗ №41 м. Мелітополь, в якому взяли участь педагоги  м. Мелітополь та Запорізької області: м. Мелітополь (10 учасників), м. Токмак (4 учасники),  Токмацький р-н (1 учасник), Мелітопольській р-н (1 учасник),  Приазовський р-н (3 учасники), Якімівський  р-н (2учасники).

Мета проекту : Підготовка вихователів дошкільних навчальних закладів за програмою «Вчимося жити разом».

Завдання тренінгів:

1.  Ознайомити учасників із завданнями, очікуваними результатами та планом впровадження проекту «Вчимося жити разом» у дошкільних навчальних закладах.

2.   Презентувати парціальну програму «Вчимося жити» з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії  дітей від 4 до 6-7 років на засадах розвитку життєвих навичок.

3.     Надати всім учасникам можливість відпрацювати і заняття для вихованців за парціальною програмою «Вчимося жити разом».

4.     Ознайомити учасників з вимогами до процесу і результатів впровадження курсу у дошкільних навчальних закладах


Тренінг для регіональних тренерів у м. Києві

03-07 жовтня 2016 року  в м. Києві відбувся ТРЕНІНГ ДЛЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ТРЕНЕРІВ у рамках проекту «Вчимося жити разом»  (розвиток життєвих навичок та надання психологічної та соціальної підтримки дітям та підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні).

Фотозвіт із тренінгу для регіональних тренерів 03-07 жовтня